gen.PNG

BAŞARMAK GENLERİMİZDE VAR!

Eğitim yolculuğumuz Yönetim Kurulu Başkanı ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erol Boy’un 1986 yılında Bakırköy’de açtığı sınava hazırlık dershanesi ile başlamıştır. Büyük kızının adını verdiği eğitim kurumu; alanında uzman eğitimci ve yönetici kadrosu, sunulan yoğun ve kaliteli eğitim programı, kurum öğretmenleri tarafından hazırlanan özgün içerik ve sınav soruları ile %100 isabetlilik gösteren yayınları ile kısa sürede bir marka olmayı başarmıştır. Türkiye’nin en başarılı ilk 5 dershanesi arasında yer alan kurum 90’lı yıllarda hızla büyümüş, gelişmiş ve ortaokul-lise öğrencilerine sınava hazırlık eğitimi vermeye devam etmiştir. Türkiye’nin en yüksek puanla öğrenci alan en prestijli Anadolu Liselerine, özel okullarına ve üniversitelerine 30 yılı aşkın sürede binlerce öğrenci yerleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı olan Sevinç Boy Erşen ve Beren Boy Serpicioğlu, sırasıyla 2009 ve 2013 yıllarında kurumda görev almaya başlamıştır. Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu, başta babaları Erol Boy olmak üzere kadrodaki tüm değerli yönetici ve eğitimciler sayesinde kısa sürede eğitim alanında birçok bilgi ve tecrübeye sahip olmuşlardır. Sundukları yenilikçi vizyon ve dinamizm ile 21.yüzyılın gereksinim ve ihtiyaçları doğrultusunda kurum yenilenmiş; hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir.

Erol Boy kızlarının da gücünü yanına alarak, elde ettiği deneyim, istikrarlı başarı, dinamizm ve uzun yıllar beraber çalıştığı profesyonel yönetici ve eğitimci kadrodan güç alarak, 2013 yılında İstanbul’da özel okulculuğa başlamıştır. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 8 farklı okul kampüsünde Kolej eğitimi sunmuştur. Özel okulculukta tecrübeli okul yöneticileri, eğitim koordinatörleri ve öğretmenler ile çalışarak uluslararası standartlarda özgün eğitim programı oluşturulmuş, uygulanmış ve bu program paralelinde hazırlanan yayınlarla eğitim verilmiştir. Çok kısa sürede İzmir, Diyarbakır, Samsun gibi Türkiye'nin birçok ilinde okullar açılarak sağlam adımlarla büyüme gerçekleşmiştir. 

Erol Boy eğitimci işletmeci kimliğinin yanı sıra, uzun yıllardan beri ÖZDEBİR ve TÖDER derneklerinin Yönetim Kurulu'nda aktif görev alır ve ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ'ne kurumlarıyla üyedir. 


Erol Boy’un 1986 yılında kurduğu eğitim kurumunun bağlı olduğu şirkettin Yönetim Kurulu’ndaki üyeliği, Temmuz 2019 itibariyle sona erdirilmiştir. Erol Boy ve kızları Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu 30 yılı aşkın süredir emek verilen şirketlerindeki hissedarlıkları devam ederken yeni bir çekirdek aile şirketi kurmuştur ve kendilerini eğitim gönülleri olarak adlandırarak eğitim sektöründe var olmaya devam etmişlerdir. 2019 Ağustos tarihinde, üç hafta kadar kısa sürede GEN Eğitim Kurumları’nın bünyesinde yer alan GEN Koleji Bakırköy okulunun, dopdolu bir şekilde eğitim hayatına başlamasını sağlamışlardır.

Bugün GEN Eğitim Kurumları kolej, kurs merkezi ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren, yılların birikimiyle ve yıllardır beraber çalıştığı eğitimci ve yönetici kadrosu ile iki ay gibi rekor bir sürede tam donanımlı olarak yapılandırılmıştır.

GEN Eğitim Kurumları bugün Türkiye’de sunulan en çağdaş, en yenilikçi ve en başarılı eğitimi verme gayesindedir.


GEN Eğitim Kurumları değerli öğrencileri, velileri, öğretmenleri, yöneticileri ve diğer tüm çalışanları ile kısa sürede Türkiye’de güvenilir, başarılı ve yenilikçi bir marka olacaktır. GEN Eğitim Kurumları dünya ve insanlığa değer katacak, donanımlı, özgüvenli, farkındalığı yüksek, duyarlı, başarılı ve mutlu Gelecek Nesiller yetiştirmeye devam edecektir. 

GEN Eğitim Kurumları 2020-2021 eğitim öğretim yılında; GEN Koleji Bakırköy, GEN Koleji Ataşehir, GEN Koleji Diyarbakır ve GEN Kurs Merkezi Ataşehir'de anaokulundan liseye, gelecek nesil eğitim sunmaktadr. 

 

UZAKTAN EĞİTİMDE 11 YILLIK TECRÜBE!

Mart ayında Türkiye'de baş gösteren Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler doğrultusunda MEB'in okulları kapatmasından sonra GEN Koleji Dijital Okulu açılmıştır.

GEN Koleji 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği uzaktan eğitim çalışmaları sayesinde, öne çekilen ara tatil haftasının ardından kesintisiz olarak eğitimine ''uzaktan'' devam etmektedir.

GEN Koleji bünyesinde bulundurduğu Dijital Eğitim Sistemleri ekibinin araç ve yöntem önerileri; Eğitim Koordinatörlerinin ders planlamaları ve öğretmen eğitimleri sayesinde ''DigiGEN ile Evde Sağlıklı Eğitim'' Programını 23 Mart itibariyle sunmuştur. Öğrenci ve velilerinin bu süreçteki ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit edip öğretmen ile eğitimi merkeze yerleştirip, canlı ders ve etütler ile online sınav uygulamaları sunmuştur.


Her gün alına yoklamalar, öğrenci ve veliler ile görüşmeler, uygulanan DigiGEN değerlendirme anketleri %100 katılım ve memnuniyet sağlanan bir sistem kurgulandığını göstermiştir.

GEN Koleji Dijital Okulu 30 Mart itibariyle 2020-2021 eğitim öğretim yılına kayıt yaptıran yeni öğrencilerine de kapılarını açmıştır. Ve bu tarihten sonra da kayıt olan her öğrenci programa dahil olmaktadır.

Çalışanların, öğretmenlerin ve yöneticilerin sağlığını korumak amacıyla okul kampüsleri ve yayın ofisi kapatılmıştır. Eğitim öğretim ile beraber tüm okul tanıtımları, kayıt görüşmeleri ve kayıt işlemleri uzaktan sürdürülmektedir.