GEN KOLEJİ
DİJİTAL ANAOKULU VE İLKOKUL

GEN Koleji 2020-2021 eğitim öğretim yılı için anaokulu ve ilkokula kayıt olan yeni öğrencilere

13 Nisan itibariyle GEN Koleji Dijital Okulu’nun kapılarını açtı.​


GEN Koleji, okulların kapalı kaldığı süre boyunca öğrencilerin bu yıl edinmesi gereken

kazanım ve becerilerden eksik kalmaması adına, her öğrenciyi kayıt olduğu günün ertesi günü 

yeni öğrencilere sunduğu uzaktan eğitim programına dahil ediyor.

DİJİTAL ANAOKULU

GEN Koleji'nde Anaokulu öğrencileriyle Google Classroom üzerinden edinmesi gereken kazanımlar doğrultusunda çalışmalar paylaşılıyor.

Bu çalışmalarda İngilizce ders linkleri, Aile Etkinlik önerileri, İzleyelim Yapalım videoları, Bugün Neler Öğreneceğiz? tematik planları yer alıyor.

Öğrenciler haftanın 3 günü, günde 2 saat olacak şekilde toplam 6 saat online eğitim görüyor. Online eğitimler Google Meet uygulaması üzerinden Canlı olarak gerçekleşiyor.

Online derslerimiz Rehberlik, Hazırlık grubu için Ses Çalışması, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Bilişim Teknolojileri dersleri sanal sınıflarda Canlı Ders programı kapsamında yapılıyor.


Tüm derslerde yoklama alınıyor, derse katılmayan veya katılmak istemeyen öğrencinin velisi ile rehber öğretmen iletişim halinde oluyor.

Rehber öğretmenimizin veliler ile iletişimi sürekli devam ediyor.

DİJİTAL İLKOKUL

GEN Koleji ilkokul öğrencileri, alanında uzman ve eğitim teknolojilerine hakim Sınıf Öğretmenleri ve Müzik, Görsel Sanatlar, Bilişim Teknolojileri, Beden Eğitimi öğretmenleri ile Sanal Sınıflarda Canlı Dersler gerçekleştiriyor.

Hafta içi her gün saat 11.00-15.00 arasında gerçekleşen dersler Google Meet uygulaması kullanılarak yapılıyor. 

Ayrıca 4.sınıf öğrencileri 15 günde bir, online sınav olarak uygulanan GEN Koleji Gelişim Takip (GETA) deneme sınavlarına katılıyor ve başarılarını takip ediyorlar.

Tüm derslerde yoklama alınıyor, derse katılmayan veya katılmak istemeyen öğrencinin velisi ile okul yönetimi iletişim halinde oluyor.​ 

 

©2020, GEN Eğitim Kurumları tarafından kurulmuştur.